SESJA NOWORODKOWASESJA DZIECIĘCASESJA CIĄŻOWASESJA RODZINNA

sesja_noworodkowa_Katowice

sesja noworodkowa katowice

sesja_noworodkowa_Katowice

Sesje zdjęciowe noworodków najlepiej wykonać przed ukończeniem drugiego tygodnia życia maluszka.
Młodszy noworodek szybciej i łatwiej zapada w głęboki sen, dzięki czemu lepiej znosi układanie go do zdjęć. Głęboko śpiący noworodek to spokojna sesja i większa różnorodność otrzymywanych ujęć.  Starsze noworodki mają dłuższy czas czuwania i są bardziej wrażliwe na otoczenie, co ma wpływ na przebieg sesji.

W zależności od tego jak „współpracuje” mały model, czas takiej sesji może zająć od 2 do 4 godzin.
Ten czas jest przeznaczony na usypianie, karmienie. fotografowanie i wszystko to, co w danej chwili jest potrzebne maluszkowi.

Ponieważ sesję noworodkową najlepiej wykonać tak wcześnie, gorąco zachęcam do rezerwacji wstępnemu terminu sesji jeszcze w czasie ciąży. Wtedy rezerwuje odpowiedni przedział czasowy, tak by nie umknęły pierwsze dwa tygodnie życia maluszka. Dokładny termin sesji ustalany jest już po narodzinach dziecka. W tych pierwszych dniach po narodzinach i po powrocie do domu cała uwaga skupia się na nowym członku rodziny więc łatwo przegapić najlepszy moment na zdjęcia.

Sesja noworodkowa obejmuje maluszki do 3 tygodnia życia.

Sesje wykonuję w swoim studio, specjalnie przygotowanym do przyjmowania najmłodszych modeli.  Ponieważ sesja nie odbywa się w Waszym domu, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy na sesję:

  • zapas pieluszek i mleka dla maluszka oraz chusteczki wilgotne
  • co najmniej dwa kocyki do przykrywania maluszka podczas usypiania i układania, na wypadek gdyby jeden z nich się zmoczył
  • coś do jedzenia dla rodziców. Ponieważ sesja może potrwać do 4 godzin, dobrze jest wziąć ze sobą coś do przekąszenia. W studio dostępne są drobne przekąski oraz kawa/herbata i woda
  • jasną koszulkę dla Mamy i Taty, oraz dodatkowo czarną koszulkę dla Taty

Można też ze sobą zabrać cokolwiek, co chcielibyście użyć jako rekwizyt do zdjęć.

UWAGA!! Jeśli chcielibyście, by na zdjęciach znalazły się naturalne kwiaty, proszę o informację co najmniej 2 dni wcześniej, tak bym mogła je przygotować.

 

sesja niemowlęca Śląsk, fotografia dziecięca

sesja niemowlęca Katowice, fotografia dziecięca

sesja niemowlęca Gliwice, fotografia dziecięca

Sesje dziecięce przeznaczone są dla niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym.
Zdjęcia wykonywane są w moim studio w Bytomiu lub w plenerze. Dla maluszków w wieku do 12 miesięcy, zapewniam wszystkie rekwizyty, akcesoria i ubranka jak również wykorzystuję rzeczy przyniesione przez rodziców. Ubranka/stylizacje  do sesji dla starszych dzieci powinny zostać dostarczone przez rodziców.

Zawsze przygotowuję kilka stylizacji dla maluszków, które wspólnie z rodzicami ostatecznie wybieramy podczas sesji.
Na prawie każdej sesji dziecięcej wykonuję również kilka zdjęć dzieci z rodzicami, do czego zawsze gorąco zachęcam. Być może to jedna z niewielu okazji do tego, by mieć wspólne rodzinne zdjęcie .

Do sesji wykonywanych z okazji pierwszych urodzin, można zamówić specjalny mały torcik to zmiażdzenia i zjedzenia przez solenizanta.

sesja ciążowa Śląsk, fotografia ciążowa

sesja ciążowa Katowice, fotografia ciążowa

sesja ciążowa Gliwice, fotografia ciążowa

Sesje ciążowe najlepiej wykonać między 32 a 36 tygodniem ciąży, czyli wtedy, gdy brzuszek jest już całkiem duży i ładnie zaokrąglony.  Zdjęcia wykonywane są w moim studio lub w plenerze. Posiadam w swoim studio stroje do sesji ciążowych, tak by przyszłe mamy nie musiały się martwić o stylizację, jeśli nie mają do tego głowy.  Oczywiście można również przynieść swoje stroje.

Na zdjęcia zapraszam zarówno same przyszłe mamy jak i partnerów, a także przyszłe starsze rodzeństwo.

Na specjalne życzenie, mogę wykonać również zestawienia trymestralne lub miesięczne rejestrujące rozwój ciąży.

Jest możliwość zamówienia wizażystki do sesji.

fotografia rodzinna Katowice, zdjęcia plenerowe

sesja rodzinna Śląsk, zdjęcia plenerowe

fotografia rodzinna Gliwice, zdjęcia plenerowe

Zdjęcia rodzinne w studio, które robię podczas sesji dziecięcych są jedyne w swoim rodzaju.

Jest to często jedna z niewielu okazji, do wykonania wspólnego zdjęcia. Takie zdjęcia, mimo wszystko, są dodatkiem do całej sesji, bo cała uwaga poświęcona jest dziecku.

Nie zmienia to faktu, że jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by ktoś nie wybrał zdjęcia rodzinnego do druku. Wynika to chyba z tego, że tak naprawdę wspólnych, rodzinnych zdjęć mamy naprawdę niewiele. Albo inaczej – każdy z nas ma ich stanowczo za mało.

Natomiast specjalne plenerowe sesje rodzinne to niesamowita sposobność uchwycenia naturalności, spontaniczności, miłości i radości płynącej z bycia rodziną. Podczas takich sesji, cała uwaga skupia się na Was jako rodzinie, na tym jak się bawicie, jak się do siebie przytulacie, na tym jak na siebie patrzycie, na tym jak kochają się Wasze dzieci, na tym jak kochacie się Wy -rodzice.

Zdjęcia z takich sesji idealnie nadają się do powieszenia na ścianie, postawienia w ramce na półce lub podarowania dziadkom i najbliższej rodzinie.