SESJA NOWORODKOWASESJA DZIECIĘCASESJA CIĄŻOWASESJA RODZINNA

naturalna_sesja_noworodkowa_Katowice_Karwan (24)

Sesje zdjęciowe noworodków najlepiej wykonać przed ukończeniem drugiego tygodnia życia maluszka.
Młodszy noworodek szybciej i łatwiej zapada w głęboki sen, dzięki czemu lepiej znosi układanie go do zdjęć. Głęboko śpiący noworodek to spokojna sesja i większa różnorodność otrzymywanych ujęć.  Starsze noworodki mają dłuższy czas czuwania i są bardziej wrażliwe na otoczenie, co ma wpływ na przebieg sesji.

W zależności od tego jak „współpracuje” mały model, czas takiej sesji może zająć od 2 do 4 godzin.
Ten czas jest przeznaczony na usypianie, karmienie, fotografowanie i wszystko to, co w danej chwili jest potrzebne maluszkowi.

Ponieważ sesję noworodkową najlepiej wykonać tak wcześnie, gorąco zachęcam do rezerwacji wstępnemu terminu sesji jeszcze w czasie ciąży. Wtedy rezerwuje odpowiedni przedział czasowy, tak by nie umknęły pierwsze dwa tygodnie życia maluszka. Dokładny termin sesji ustalany jest już po narodzinach dziecka. W tych pierwszych dniach po narodzinach i po powrocie do domu cała uwaga skupia się na nowym członku rodziny więc łatwo przegapić najlepszy moment na zdjęcia.

Sesje wykonuję w swoim studio, specjalnie przygotowanym do przyjmowania najmłodszych modeli.  Ponieważ sesja nie odbywa się w Waszym domu, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy na sesję:

  • zapas pieluszek i mleka dla maluszka oraz chusteczki wilgotne
  • co najmniej dwa kocyki do przykrywania maluszka podczas usypiania i układania, na wypadek gdyby jeden z nich się zmoczył
  • coś do jedzenia dla rodziców. Ponieważ sesja może potrwać do 4 godzin, dobrze jest wziąć ze sobą coś do przekąszenia. W studio dostępne są drobne przekąski oraz kawa/herbata i woda
  • jasną i czarną koszulkę dla Mamy i Taty

Można też ze sobą zabrać cokolwiek, co chcielibyście użyć jako rekwizyt do zdjęć.

UWAGA!! Jeśli chcielibyście, by na zdjęciach znalazły się naturalne kwiaty, proszę o informację co najmniej 2 dni wcześniej, tak bym mogła je przygotować.

 

sesja dziecięca

sesja dziecięca

sesja naturalna

Sesje dziecięce przeznaczone są dla niemowląt i dzieci wieku przedprzedszkolnym. W tej chwili zdjęcia  dzieci wykonuje jedynie w formie mini sesji utrzymanej w bardzo minimalistycznej, jasnej stylistyce. Tego typu sesja może być wykonana tylko dla dzieci lub też dla całej rodziny oraz dla sesji z okazji pierwszych urodzin.

Przykładowe zdjęcia znajdziecie tutaj:  BIAŁA SESJA RODZINNA

sesja ciążowa katowice

sesja ciążowa Katowice

Sesje ciążowe najlepiej wykonać między 30 a 36 tygodniem ciąży, czyli wtedy, gdy brzuszek jest już całkiem duży i ładnie zaokrąglony.  Zdjęcia wykonywane są w moim studio lub w plenerze. Posiadam w swoim studio stroje do sesji ciążowych, tak by przyszłe mamy nie musiały się martwić o stylizację, jeśli nie mają do tego głowy.  Oczywiście można również przynieść swoje stroje.

Na zdjęcia zapraszam zarówno same przyszłe mamy jak i partnerów, a także przyszłe starsze rodzeństwo.

Na specjalne życzenie, mogę wykonać również zestawienia trymestralne lub miesięczne rejestrujące rozwój ciąży.

sesja_rodzinna

plenerowa_sesja_rodzinna_Katowice

sesja rodzinna

 

Sesje plenerowe rodzinne to niesamowita sposobność uchwycenia naturalności, spontaniczności, miłości i radości płynącej z bycia rodziną. Podczas takich sesji, cała uwaga skupia się na Was jako rodzinie, na tym jak się bawicie, jak się do siebie przytulacie, na tym jak na siebie patrzycie, na tym jak kochają się Wasze dzieci, na tym jak kochacie się Wy -rodzice. To wspaniała pamiątka.

Przykładowe zdjęcia z sesji rodzinnej w plenerze znajdziecie tutaj: SESJA RODZINNA PLENEROWA

Zdjęcia z takich sesji idealnie nadają się do powieszenia na ścianie, postawienia w ramce na półce lub podarowania dziadkom i najbliższej rodzinie.