fotograf dziecięcy

fotograf dziecięcy

fotograf dziecięcy

Pracując jako fotograf dziecięcy, noworodkowy i rodzinny czuję, że odgrywam ważną rolę w uwiecznianiu wyjątkowych chwil w życiu osób, które do mnie przychodzą. Fotografią w różnej formie zajmuję się kilkanaście lat, natomiast  specjalizować się w fotografii noworodkowej i dziecięcej zaczęłam 5 lat temu,gdy urodziła się moja starsza córka.  Wtedy zdałam sobie sprawę, że nie ma chyba nic bardziej wdzięcznego do fotografowania niż mały człowiek i otaczająca go miłość rodzinna.

Fotografia dziecięca, a w szczególności noworodkowa wymaga nie tylko wiedzy technicznej dotyczącej samego procesu robienia zdjęć, ale i specjalistycznej wiedzy związanej z pracą z noworodkiem. Dlatego jeszcze na początku swojej drogi, dwukrotnie brałam udział w akcji „Bezpieczny Noworodek na Sesji” zdobywając wyróżnienia za opisywanie mojej bezpiecznej pracy z maluszkami (można o tym poczytać m.in TU i TU). Od ponad roku, regularnie wykonuję reportaż fotograficzny w akcji „Bezpieczny Maluch”, gdzie obserwuję jak reagować w nie zawsze bezpiecznych sytuacjach.

Zdjęcie od zawsze wykonuję tak, by widać było na nich przede wszystkim miłość. Fotografia Miłości to określenie, które kiedyś pojawiło się w komentarzu pod moim zdjęciem i które idealnie opisuje moją pracę.  Zaufało mi już wiele wspaniałych rodzin, a wśród nich kilku lokalnych fotografów.

W czasie swojej drogi fotograficznej starałam się uczyć i zdobywać wiedzę tak, by dobrze technicznie i jakościowo uchwycić na zdjęciu to co tak szybko mija. Noworodki są są takie malutkie tak naprawdę tylko przez chwilę, niemowlaki będą się w całości mieścić w Waszych ramionach tylko przez określony czas, a kilkulatki nie będą widziały świata poza swoimi rodzicami pewnie też krócej niż nam się wydaje (moje doświadczenie w tej ostatniej kwestii jeszcze się nie skończyło, 5 latki najbardziej na świecie ciągle kochają Mamę :) ) .

Wierzę, że zatrzymanie tego czasu na fotografii pozwoli każdemu z nas zapamiętać te niezwykłe chwile, a każde spojrzenie na zdjęcie przywoła cudowne wspomnienia i silne emocje z nimi związane.

Prywatnie jestem Mamą dwójki cudownych dziewczynek, szczęśliwą żoną i mimo że dawno przekroczyłam już 30tkę – ciągle czuję się jakbym dopiero skończyła liceum. Niesamowite jak priorytety zmieniają się przez całe życie. Teraz najważniejsza jest dla mnie moja 4osobowa prywatna jednostka społeczna zwana rodziną. Uwielbiam patrzeć na moje córki i słuchać opowiadań tej starszej, która poczucie humoru i odrobinę „cięty” dowcip już dawno sobie wyrobiła. Lubię wspólne spacery późnym popołudniem oraz ciszę i spokój (której przy dwójce dzieci nie zawsze łatwo doświadczyć).  Cieszę się z każdego wspólnie spędzonego czasu z moimi najbliższymi.  Nie mogłam sobie tego wszystkiego lepiej wyobrazić.

o_mnie_magdalenakarwan

o_mnie_magdalenakarwan2

magdalena_karwan_2019