SESJE NOWORODKOWE

Sesje zdjęciowe noworodków można wykonać w ramach sesji układanej lub naturalnej. Obie sesje najlepiej wykonać przed ukończeniem drugiego tygodnia życia maluszka.
Młodszy noworodek szybciej i łatwiej zapada w głęboki sen, dzięki czemu lepiej znosi układanie go do zdjęć. Głęboko śpiący noworodek to spokojna sesja i większa różnorodność otrzymywanych ujęć.  Starsze noworodki mają dłuższy czas czuwania i są bardziej wrażliwe na otoczenie, co ma wpływ na przebieg sesji.

W zależności od tego jak „współpracuje” mały model, czas takiej sesji układanej może zająć od 2 do 4 godzin.
Ten czas jest przeznaczony na usypianie, karmienie, fotografowanie i wszystko to, co w danej chwili jest potrzebne maluszkowi.

Sesję noworodkową naturalną wykonujemy niezależnie od tego czy maluszek śpi czy nie. Kadry naturalne skupiają się na przytulaniu i tuleniu maluszka. Czas takiej sesji nie powinien przekroczyć 2 godzin

Ponieważ sesję noworodkową najlepiej wykonać tak wcześnie, gorąco zachęcam do rezerwacji wstępnemu terminu sesji jeszcze w czasie ciąży. Wtedy rezerwuje odpowiedni przedział czasowy, tak by nie umknęły pierwsze dwa tygodnie życia maluszka. Dokładny termin sesji ustalany jest już po narodzinach dziecka. W tych pierwszych dniach po narodzinach i po powrocie do domu cała uwaga skupia się na nowym członku rodziny więc łatwo przegapić najlepszy moment na zdjęcia.

Sesje wykonuję w swoim studio, specjalnie przygotowanym do przyjmowania najmłodszych modeli.  Ponieważ sesja nie odbywa się w Waszym domu, warto zabrać ze sobą kilka rzeczy na sesję:

  • zapas pieluszek i mleka dla maluszka oraz chusteczki wilgotne
  • co najmniej dwa kocyki do przykrywania maluszka podczas usypiania i układania, na wypadek gdyby jeden z nich się zmoczył
  • coś do jedzenia dla rodziców przypadku sesji układanej. Ponieważ sesja może potrwać do 4 godzin, dobrze jest wziąć ze sobą coś do przekąszenia. W studio dostępne są drobne przekąski oraz kawa/herbata i woda
  • jasną i czarną koszulkę dla Mamy i Taty w przypadku sesji układanej oraz jasne ubrania w przypadku sesji naturalnej.

Można też ze sobą zabrać cokolwiek, co chcielibyście użyć jako rekwizyt do zdjęć.

!!UWAGA!!

Jeśli chcielibyście, by na zdjęciach w sesji układanej znalazły się naturalne kwiaty, proszę o informację co najmniej 2 dni wcześniej, tak bym mogła wszystko przygotować.