Amelka – chora na artrogrypozę

2016-03-30

Atrogrypoza – choroba małej Amelki

Ostatnio miałam przyjemność fotografować małą Amelkę, która kilka dni temu skończyła roczek.

Amelka jak każde dziecko jest bardzo wyjątkowa – z tą różnicą, że jej wyjątkowość sprawia, że niektóre rzeczy przychodzą jej trudniej niż innym.

Nie jestem typem osoby, który natarczywie namawia do kupna lub na siłę do czegoś przekonuję. Dlatego to miejsce w tym tekście jest najlepsze, by przestać czytać jeśli nie ma się na to czasu albo chęci. Jeśli chcecie jednak poznać historię tej wyjątkowej kruszynki, czytajcie dalej…

Amelka choruje na chorobę zwaną ARTROGRYPOZA (lub sztywnością stawów /przyp. Wikipedia/). Choroba zajęła jej cztery kończyny i w znacznym stopniu ogranicza jej ruchy kończyn i powoduje dużą niepełnosprawność. Mówiąc jaśniej i prościej – nie umie zginać rączek w łokciach ani w kolankach. Dzięki kilku operacjom i rehabilitacjom odbytym do tej pory, lepiej zgina i prostuje nóżki, lepiej podnosi rączki, lepiej rusza rączkami i paluszkami i ma mniejszą asymetrie ułożeniowa.  Nie potrafi jednak ciągle sama siedzieć, mimo iż niektóre dzieci w jej wieku potrafią już chodzić.

Marzeniem rodziców Amelki  jest aby była kiedyś samodzielna i stanęła o własnych siłach. Specjalistyczny sprzęt i operacje mogą jej pomóc. Najważniejszą jednak częścią leczenia jest rehabilitacja, która jak wszystko kosztuje.

Jeżeli więc jesteście zainteresowani pomocą, poniżej znajdziecie kilka danych odnośnie możliwości i sposobów wsparcia. 

Jednocześnie zapraszam do obejrzenia facebookowej strony Amelki prowadzonej przez jej mamę, gdzie wyjaśnia na czym dokładnie polega choroba dziewczynki oraz na bieżąco informuje o wszystkich jej postępach:  https://www.facebook.com/Amelia-Suwa%C5%82a-Artrogrypoza-111777629216732/?fref=ts

Można wpłacać darowizny na konto:
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH SA 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Z dopiskiem: 29006, Suwała Amelia – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Można przekazać swój 1% podatku :
Aby przekazać 1% podatku, wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, wpisać:
KRS 0000037904, a w polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”: 29006, Suwała Amelia

Poniżej kilka zdjęć cudnej Amelki i jej dzielnej mamy:
ps. czy widzicie to piękne serce na czole Amelki? <3

                               

                              

                              

                              

                  STARSZY POST